Logo: Gminazabór

Posiedzenie Komisji ds. Budżetu, Infrastruktury i Rolnictwa

• 14-05-2021
  • Autor: Iwona Adamiak
Uprzejmie informujemy, że 20 maja 2021 r. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zaborze odbędzie się posiedzenie Komisji ds. Budżetu, Infrastruktury i Rolnictwa

Obwieszczenie o udzieleniu pozwolenia wodnoprawnego.

• Autor: Iwona Adamiak

Informacja o wszczęciu postępowania wodnoprawnego.

NABÓR WNIOSKÓW NA BEZPŁATNE USUWANIE AZBESTU

NABÓR WNIOSKÓW NA BEZPŁATNE USUWANIE AZBESTU

Uprzejmie zawiadamiamy, że w związku z informacją z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze o realizacji Programu priorytetowego NFOŚiGW pn. „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest” w 2021 roku ponownie planujemy usuwanie odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Zabór. Prace będą wykonywane dzięki możliwości pozyskania dotacji w ramach tego Programu.
Wybrana przez Gminę Zabór firma budowlana będzie wykonywała prace polegające na demontażu pokryć dachowych i transporcie powstałych odpadów na składowisko odpadów niebezpiecznych i ich utylizacji. Prace te będą wykonywane prawdopodobnie w miesiącu lipcu bądź sierpniu bieżącego roku. Będzie również możliwość oddania płyt azbestowo - cementowych zmagazynowanych na posesjach.
Wszystkich mieszkańców zainteresowanych usunięciem pokryć dachowych z eternitu w tym roku, zapraszamy do zgłaszania się do Urzędu Gminy Zabór w terminie do 21 maja 2021 roku.
Informujemy, że prace polegające na demontażu i utylizacji wyrobów zawierających azbest będą bezpłatne. Właściciel obiektu będzie ponosił jedynie koszty nowego pokrycia dachu we własnym zakresie.
           Mieszkańcy, którzy zgłoszą chęć skorzystania z demontażu azbestu, w terminie późniejszym (do 10 czerwca 2021 roku) zobowiązani będą dostarczyć do wniosku - zgłoszenie robót niewymagających pozwolenia na budowę, potwierdzone przez Starostwo. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu wypełnienia tego dokumentu i potrzebnych załączników, można uzyskać bezpośrednio w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela pracownik Urzędu Gminy Zabór pod numerem tel. 68 321 83 12.

FORMULARZE DO POBRANIA:

UWAGA ASF!

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Zielonogórskiego
W związku z wystąpieniem ognisk ASF (Afrykańskiego Pomoru Świń) na fermie trzody chlewnej na terenie powiatu świebodzińskiego
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zielonej Górze
ZALECA ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI
ORAZ
PRZYPOMINA O BEZWZGLĘDNYM OBOWIĄZKU STOSOWANIA ZASAD BIOASEKURACJI RÓWNIEŻ PODCZAS ZJEŻDŻANIA MASZYN ROLNICZYCH Z PÓL DO GOSPODARSTW
Bezwzględne stosowanie zasad bioasekuracji przez HODOWCÓW ŚWIŃ, ROLNIKÓW, MYŚLIWYCH, LEŚNIKÓW ORAZ WSZYSTKIE OSOBY WYKONUJĄCE PRACE POLOWE, JAK RÓWNIEŻ PRZEBYWAJĄCE W LASACH, W TYM ZBIERAJĄCE RUNO LEŚNE jest szczególnie istotne w związku z obecną sytuacją w zakresie ASF.

Prosimy również o zapoznanie sie z załącznikami zamieszczonymi poniżej.

Załączniki

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pn. " Linozjazd sposobem na aktywność fizyczną i rekreacje "

"Muzyczno-kulinarne podróże w przeszłość w Gminie Zabór

• 12-05-2021

Oferta pracy w Policji

• 12-05-2021
  • Autor: Iwona Adamiak
Szanowni Państwo, poniżej znajduje się link przekierowujący na stronę Lubuskiej Policji z informacjami o doborze kandydatów do służby.