Logo: Gminazabór
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

News box

Odkryj "Niesamowite Lubuskie" - Stowarzyszenie "RAZEM" zaprasza do zgłaszania lokalnych atrakcji

 
                                                  
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „RAZEM”
ul. Gwiaździsta 12/88
66-400 Gorzów Wielkopolski
Tel. 669-847-078                                                                                                   
stowarzyszenierazem.wordpress.com
www.facebook.com/SILRazem
 
 
 
 
Stowarzyszenie "RAZEM" z Gorzowa Wielkopolskiego wspólnie ze Stowarzyszeniem „NOVUM”, po ogromnym sukcesie jakim było wydanie w ubiegłym roku przewodnika „Niesamowite Lubuskie”, tworzonego wspólnie z chętnymi Lubuszanami ogłasza drugą edycję projektu "Niesamowite Lubuskie". Celem projektu jest stworzenie kolejnej części lokalnego przewodnika ukazującego unikalne miejsca i atrakcje w regionie. Lubuszanie są zachęcani do zgłaszania swoich propozycji miejsc, które warto umieścić w przewodniku, poprzez wysłanie maila na adres e-mail lub zgłoszenie pod nr tel. 669-847-078. Organizacja wybierze 10 najbardziej interesujących lokalizacji spośród zgłoszeń. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca czerwca 2024 r.
 
Projekt "Niesamowite Lubuskie" ma na celu promowanie malowniczych, historycznych i ciekawych miejsc w województwie lubuskim, które często pozostają niedocenione. Stowarzyszenie "RAZEM" chce dać Lubuszanom możliwość dzielenia się swoją wiedzą o lokalnych skarbach, aby odkryć ich potencjał turystyczny. Zależy im w szczególności na miejscach dotychczas niepromowanych, być może znanych jedynie lokalnym mieszkańcom.
 
Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy wysłać zgłoszenie na adres mailowy e-mail lub dzwoniąc pod 669-847-078, podając nazwę miejsca oraz krótki opis, dlaczego uważa się je za wyjątkowe i godne uwagi. Może to być piękny krajobraz, zabytkowy obiekt, unikalne miejsce kulturalne, posiadające ciekawą historię, miejsce, w którym spróbować można wyjątkowych lokalnych potraw, czy też ukryta perełka regionu. Wszystkie propozycje zostaną przeanalizowane przez komisję projektową, a wybrane 10 miejsc zostanie uwzględnionych w lokalnym przewodniku. Członkowie Stowarzyszenia „RAZEM” przyjadą na miejsce, aby zrobić zdjęcia, poznać bliżej wybrane miejsca i opisać je w przewodniku. Osoby, które zgłoszą zwycięskie miejsca będą współtworzyć przewodnik pełniąc rolę lokalnych przewodników dla członków stowarzyszenia i opowiadając o zgłoszonym miejscu.
 
Zgłoszenia do projektu "Niesamowite Lubuskie" są przyjmowane do końca czerwca 2024 roku. Po zebraniu i przeanalizowaniu zgłoszeń, wybrane miejsca zostaną uwzględnione w lokalnym przewodniku, który będzie kolportowany zupełnie za darmo dla społeczności lokalnej i turystów odwiedzających region.
 
 
                                                                                                                                                                                                                               Mariusz Sobkowiak
                                                                                                                             Stowarzyszenie „RAZEM”
Projekt współfinansowany ze środków Województwa Lubuskiego
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją